សមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជាចូលរួមកម្មវិធីផ្សព្វផ្សាយពីសេវាកម្មនៃកញ្ចប់ដំណើរកំសាន្តកោះហៃណានប្រទេសចិននៅកម្ពុជា
កម្មវិធីផ្សព្វផ្សាយពីសេវាកម្មនៃកញ្ចប់ដំណើរកំសាន្តកោះហៃណានប្រទេសចិននៅកម្ពុជា បានប្រារព្ធធ្វើឡើងដោយជោគជ័យ នៅថ្ងៃទី២៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសណ្ឋាគារ Fairfield by Marriott Phnom Penh ដោយមានគោលបំណងបង្កើនកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទេសចរណ៍រវាងប្រទេសចិន និងកម្ពុជា និងផ្សព្វផ្សាយខេត្តហៃណានឲ្យក្លាយជាគោលដៅទេសចរណ៍ឈានមុខ។
កម្មវិធីរៀបចំដោយ មន្ទីរទេសចរណ៍វប្បធម៌ វិទ្យុផ្សព្វផ្សាយ ទូរទស្សន៍និងកីឡាខេត្តហៃណាន នឹងសហការរៀបចំដោយ ការិយាល័យអភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍ទីក្រុងសានយ៉ា និង សមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា (CATA)។
តំណាងសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា (CATA) លោក Kelvin Tan អនុប្រធាន និងលោកស្រី ឡា សុភៈ អគ្គលេខាធិការ បានចូលរួមក្នុងកម្មវិធីនេះផងដែរ។
ការផ្សព្វផ្សាយបានបង្ហាញពី ទេសភាពធម្មជាតិដ៏ស្រស់ស្អាត វប្បធម៌ជនជាតិដើម និងផលិតផលទេសចរណ៍នានារបស់ខេត្តហៃណាន តាមរយៈវីដេអូផ្សព្វផ្សាយដ៏គួរឱ្យចាប់អារម្មណ៍ ការធ្វើបទបង្ហាញសំខាន់ៗ និងសកម្មភាពផ្សេងៗជាច្រើនទៀត។ កម្មវិធីនេះជាវេទិកាដ៏ល្អក្នុងការបង្កើនការយល់ដឹង និងជម្រុញកិច្ចសហការណ៍នាពេលអនាគតក្នុងវិស័យទេសចរណ៍រវាងកម្ពុជា និងហៃណាន។

The “China-Hainan Tourist Special Line (Cambodia) Promotion & Sales Event” was successfully held on 29 May 2025 at Fairfield by Marriott Phnom Penh, with the aim of strengthening tourism cooperation between China and Cambodia and promoting Hainan as a premier travel destination.
The event was organized by the Department of Tourism, Culture, Radio, Television and Sports of Hainan Province, and co-organized by the Sanya Tourism Development Bureau, Cambodia Tourism Association (CATA).
Representing the Cambodian Tourism Association (CATA), Mr. Kelvin Tan, Vice President, and Mrs. Sopheak Lar, Secretary General, attended the event.
The promotion showcased Hainan’s stunning natural landscapes, rich ethnic culture, and diverse tourism offerings through captivating promotional videos, insightful keynote speeches, and interactive exchanges. It served as an excellent platform to foster deeper understanding and future collaboration in tourism between Hainan and Cambodia.