ប្រារព្ធខួបអនុស្សាវរីយ៍ ៣០ឆ្នាំ «មរតក និងស្នាដៃ ដែលកំពុងបន្តឆ្ពោះទៅមុខ»
ប្រារព្ធខួបអនុស្សាវរីយ៍ ៣០ឆ្នាំ «មរតក និងស្នាដៃ ដែលកំពុងបន្តឆ្ពោះទៅមុខ» ក្រោមអធិបតីភាពឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ានី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ និងមានការចូលរួមពីឯកឧត្ដម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ ព្រមទាំងមន្ត្រីជាន់ខ្ពស់មកពីបណ្តាក្រសួងស្ថាប័ននានា និងភ្ញៀវជាតិ-អន្តរជាតិជាច្រើននាក់ទៀត នៅសណ្ឋាគារ SHANGRI-LA Phnom Penh ។
ចាប់តាំងពីបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ 1996 មក CATA បានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការគាំទ្រដល់ការអភិវឌ្ឍឧស្សាហកម្មទេសចរណ៍របស់ប្រទេសកម្ពុជា និងពង្រឹងកិច្ចសហការរវាងវិស័យសាធារណៈ និងឯកជន។ ក្នុងអំឡុងពេលនៃការប្រារព្ធពិធីនេះ CATA បានបញ្ជាក់ជាថ្មីនូវការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ខ្លួនក្នុងការទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរកាន់តែច្រើន ការអភិវឌ្ឍផលិតផលទេសចរណ៍ ការបង្កើនសមត្ថភាពធនធានមនុស្ស និងការជំរុញការផ្លាស់ប្តូរឌីជីថលនៅក្នុងវិស័យនេះ។
ថ្នាក់ដឹកនាំរដ្ឋាភិបាលបានសរសើរការចូលរួមចំណែករបស់ CATA ក្នុងរយៈពេលបីទសវត្សរ៍កន្លងមក និងបានទទួលស្គាល់សមាគមនេះជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រដ៏សំខាន់ក្នុងការលើកកម្ពស់កំណើនទេសចរណ៍ប្រកបដោយចីរភាព និងប្រកួតប្រជែងនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។

Celebrating the 30th anniversary of “LEGACY IN MOTION”
Celebrating the 30th anniversary of “LEGACY IN MOTION” under the chairmanship​ of Deputy Prime Minister Hun Many, Minister of Civil Service, and the participation of H.E. Huot Hak, Minister of Tourism, as well as senior officials from ministries and institutions, and many other national and international guests, at the SHANGRI-LA Phnom Penh Hotel.
Since its establishment in 1996, CATA has played a key role in supporting the development of Cambodia’s tourism industry and strengthening collaboration between the public and private sectors. During the celebration, CATA reaffirmed its commitment to attracting more tourists, developing tourism products, enhancing human resource capacity, and promoting digital transformation in the sector.
Government leaders commended CATA’s contributions over the past three decades and recognized the association as a key strategic partner in promoting sustainable and competitive tourism growth in Cambodia.