ឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន បានអញ្ជើញចូលរួមវេទិការតំបន់ឆ្នេរ ស្តីពីការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរដ្ឋ-ឯកជន លើការគ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ឆ្នេរសមុទ្រកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម នី ផល្លី
ឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន ប្រធានសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា បានចូលរួមក្នុងវេទិកាតំបន់ឆ្នេរសមុទ្រ ស្តីពីការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងរដ្ឋ និងវិស័យឯកជន លើការគ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ឆ្នេរសមុទ្រកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម នី ផល្លី រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងទេសចរណ៍ និងជាអគ្គលេខាធិការរង KAC ដើម្បីពិភាក្សាអំពីយុទ្ធសាស្ត្រគ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍន៍សម្រាប់តំបន់ឆ្នេរសមុទ្រ។
កិច្ចប្រជុំមានការចូលរួមពីសមាជិក សមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា (CATA) រួមទាំង​លោកឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន ដើម្បីពិភាក្សាអំពីគោលការណ៍គ្រប់គ្រងប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍និងបរិស្ថានតំបន់ឆ្នេរ។ កម្មវិធីនេះក៏ជាឱកាសល្អក្នុងការចែករំលែកបទពិសោធន៍ និងបង្កើនការសហការរវាងអាជ្ញាធរ និងវិស័យឯកជន ដើម្បីធានាថាការអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ឆ្នេរសមុទ្រមានប្រសិទ្ធភាព និងច្បាស់លាស់សម្រាប់អ្នកទេសចរនៅក្នុងនិងក្រៅប្រទេស។

Oknha Chhay​​ Sivlin Participated in Coastal Zone Forum on Strengthening Public-Private Cooperation Led by H.E. Ni Phally
Oknha Chhay​​ SivlinPresident of the Cambodia Tourism Association (CATA) participated in the Coastal Zone Forum on Cambodia’s coastal management, led by H.E. Ni Phally, Secretary of State of the Ministry of Tourism and Deputy Secretary General of KAC, to discuss management and development strategies for the coastal areas
The forum focused on strengthening public-private cooperation in managing and developing Cambodia’s coastal zones. CATA members, including Oknha Chhay​​ Sivlin, participated to discuss effective management principles and sustainable tourism and environmental strategies for coastal areas. The event also served as a valuable platform for sharing experiences and enhancing collaboration between authorities and the private sector to ensure efficient, transparent, and visitor-friendly coastal development.