ឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន ចូលរួមពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ផ្លូវចូលទៅភ្នំខ្នងផ្សារ និងហេដ្ឋារចនាសម្ពន្ធ័ទេសចរណ៍បៃតង ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម អ៊ាង សុផល្លែត
កាលពីថ្ងៃទី ១៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ ឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន ប្រធានសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា បានចូលរួមក្នុងពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ផ្លូវ និងអភិវឌ្ឍហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធទេសចរណ៍បៃតងនៅគោលដៅខ្នងផ្សារ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ។ ពិធីនេះមានគោលបំណងសាងសង់ផ្លូវចូល និងហេដ្ឋារចនាសម្ពន្ធ័ទេសចរណ៍សម្រាប់ភ្នំខ្នងផ្សារ ដើម្បីលើកកម្ពស់ទេសចរណ៍បៃតង និងជម្រុញការអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចក្នុងតំបន់។ ការចូលរួមរបស់លោកជំទាវ ឆាយ សុីវលីន ជាផ្នែកមួយនៃការគាំទ្រយុទ្ធសាស្ត្រពង្រឹងសមាគម និងការរួមសហការជាមួយអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងក្រសួងពាក់ព័ន្ធ ដើម្បីធានាថា គម្រោងនេះអាចអនុវត្តបានដោយមានប្រសិទ្ធភាព និងមានភាពប្រកបដោយច្បាស់លាស់។

Oknha Chhay​​ Sivlin Participates in Groundbreaking Ceremony for Road Rehabilitation and Ecotourism Infrastructure in Khnong Psar Led by H.E. Ieng Sophallet
On 16th May 2025, Oknha Chhay Sivilin, President of the Cambodia Tourism Association, joined the groundbreaking ceremony for the road and ecotourism infrastructure development at Khnong Psar green destination, Kompong Speu. The ceremony aimed to inaugurate the road and ecotourism infrastructure at Khnong Psar, promoting green tourism and regional economic development. Ms. Oknha Sivlin Chhay’s participation highlights CATA’s commitment to supporting the association’s strategy and collaborating with local authorities and relevant ministries to ensure the project is implemented effectively and transparently.