ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ : ស្ពាន​ភ្ជាប់​និស្ស័យ​បារាយណ៍​មេបុណ្យ
ស្ពាន​ភ្ជាប់​និស្ស័យ​បារាយណ៍​មេបុណ្យ​នេះ គឺ​មាន​ស្ពានឈើ​ប្រវែង​ជិត​១​គីឡូម៉ែត្រ ដែល​ត​ភ្ជាប់​ទៅ​ប្រាសាទ​មេបុណ្យ​នេះ ហើយ​ត្រូវ​បាន​កសាង​ដោយ​លោក​ជំទាវ ម៉ៅ ម៉ា​ល័យ ភរិយា​របស់​លោក កែ គឹ​ម​យ៉ា​ន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និង​ជា​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ជាតិ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​គ្រឿងញៀន​។ រីឯ​តំបន់​ទេសចរណ៍​បារាយណ៍​មេបុណ្យ​វិញ គឺមាន​ស្ពានឈើ​យ៉ាង​វែង​ទៅដល់​ប្រាសាទ​មេបុណ្យ ដែល​ស្ថិតនៅ​កណ្ដាល​បារាយណ៍​តែម្ដង​។ ហើយ​នេះ​ជា​អ្វីដែល​ទាក់ទាញ​ទេសចរ​។​ប្រធាន​មន្ទីរ​ទេសចរណ៍​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ រំពឹងថា នឹង​ទទួលបាន​ភ្ញៀវទេសចរ​កាន់តែច្រើនមន្ទីរ​ទេសចរ ក៏បាន​ត្រៀមខ្លួន​ទទួល​ទេសចរ ដូចជា​ការធ្វើ​បដិសណ្ឋារកិច្ច​ជាមួយ​ភ្ញៀវទេសចរ ហើយ​សម្រាប់​អាជីវក រៀបចំ​សណ្តាប់ធ្នាប់ និង​រក្សារ​អនាម័យ និង​មានការ​បង្ការ​ទប់ស្កាត់​ពី​ការរីក​រាលដាល នៃ​ជំងឺ​កូ​វីដ​-១៩»​។
​បើតាម​ប្រធាន​មន្ទីរ​ទេសចរណ៍​ខេត្ត ភ្ញៀវទេសចរ ដែល​ទៅ​កម្សាន្ត​នៅ​តំបន់​សក្តានុពល​ទាំង​៣​កន្លែង​នេះ អាច​ស្នាក់​នៅផ្ទះ​ស្នាក់ ជិត​ប្រាសាទបន្ទាយឆ្មារ​បាន​៕

Banteay Meanchey Province : The bridge connecting the Mebon Baray
The bridge connecting the Mebon Baray is a nearly 1-kilometer-long wooden bridge that connects to the Mebon Temple and was built by Madam Mao Malay, wife of Mr. Ke Kimyan, Deputy Prime Minister and Chairman of the National Anti-Drug Authority. The Mebon Baray tourist area has a long wooden bridge to the Mebon Temple, which is located in the middle of the baray. And this is what attracts tourists. The head of the Banteay Meanchey Provincial Tourism Department expects to receive more tourists. The tourism department is also prepared to receive tourists, such as providing hospitality to tourists and for businesses, organizing order and maintaining hygiene and preventing the spread of COVID-19.
According to the head of the provincial tourism department, tourists who visit these three potential areas can stay in guesthouses near Banteay Chhmar Temple.